Форс-мажорні обставини та ускладнення при виконанні ЗЕД-контрактів. Практика підтвердження форс-мажору.

Запрошуємо до участі у ексклюзивному семінарі-практикумі на тему «Форс-мажорні обставини та ускладнення при виконанні ЗЕД-контрактів. Практика підтвердження форс-мажору та рекомендації для бізнесу».
Практика застосування форс-мажорних обставин в ЗЕД-договорах ніколи не втрачала своєї актуальності, особливо в умовах існування неоднакової практики застосування форс-мажору, його тлумачення та визначення різними правовими системами.
На тлі сучасної нестабільної економічної та політичної ситуації в нашій країні, особливо ескалації конфлікту в АР Крим та з урахуванням діючих договорів міжнародної купівлі-продажу товарів українських контрагентів з їх зарубіжними колегами, постає питання щодо виконання взятих на себе договірних зобов'язань сторін.
Блок І. Міжнародна практика використання форс-мажорних обставин в договорах міжнародної купівлі-продажу товарів
- Визначення обставин форс-мажору відповідно до основних міжнародних документів у сфері міжнародної торгівлі.
- Практика використання та застосування застереження про форс-мажор в договорах міжнародної купівлі-продажу товарів на основі Застереження МТП 2003 про форс-мажор (публ.МТП № 650).
- Доведення обставин форс-мажору, необхідні умови для настання обставин форс-мажору. Рекомендації та практичні поради.
- «Непереборна сила» чи «форс-мажор»?
- Форс-мажор та субпостачальники.
- Стандартні застереження про форс-мажор та ускладнення в ЗЕД-договорах на основі нового Типового контракту МТП міжнародної купівлі-продажу товарів (публ. МТП № 738).
- Відмінності у правових системах, що регулюють питання форс-мажору, підводні камені та нюанси.
- Суттєво змінені обставини – форс-мажор – неможливість виконання ЗЕД-договорів. Різні доктрини, чи єдині підходи
- Ускладнення при виконанні ЗЕД-договорів на основі Застереження МТП 2003 про ускладнення (публ.МТП № 650). Різниця між форс-мажором і ускладненням відповідно до міжнародного законодавства.
- Застереження щодо інших ризиків в ЗЕД-договорах, які не підпадають під дію форс-мажору (валютні ризики, коригування ціни, інфляція, зміна умов реалізації товару на певному ринку тощо).
- Практика міжнародних арбітражних інституцій щодо форс-мажору.
Блок ІІ Форс-мажорні обставини за законодавством України
- Національне законодавство в сфері форс-мажору. Визначення та практика застосування
- Можливість віднесення останніх подій в Україні до форс-мажорних обставин при виконанні ЗЕД-контрактів. Рекомендації та практичні поради.
- Положення (застереження) про форс-мажор у контрактах ЗЕД: практика, рекомендації для бізнесу.
- Підтвердження дії форс-мажорних обставин в зовнішньоекономічній діяльності за законодавством України: компетентні органи, вимоги до документів, порядок отримання.
- Практика затвердження обставин форс-мажору ТПП України, нюанси національного законодавства.
- Правові наслідки застосування форс-мажорних обставин між контрагентами: судова практика України.
- Форс-мажор як підстава звільнення (відстрочення) від відповідальності за валютним, митним, податковим законодавством України.
Блок ІІІ Відповіді на запитання учасників семінару. (Учасники семінару мають можливість попередньо надіслати додаткові питання в межах тематики семінару для розгляду
Вартість участі у семінарі складає 1200 грн. з ПДВ.
До вартості входить: участь у семінарі-практикумі, методичні матеріали, перерва на каву, обід.
У разі Вашої зацікавленості до участі прохання завантажити та заповнити заявку на участь (у додатку) та надіслати в термін до 10 квітня до відділу зовнішніх зв'язків та інвестицій УЗЕЗ Дніпропетровської ТПП: