Відбулась зустріч в Міністрстві з питань стратегічних галузей промисловості України

minstrategprom 220421

Відбулась зустріч голови Ради Асоціації "ЗЕД" Сергія Свистіля з Віце-прем'єр-міністром України- Міністром з питань стратегічних галузей промисловості Олегом Уруським.

Під час зустрічі обговорили питання функціонування інституту уповноважених експортерів.

Особливо увагу приділили підприємствам, які мають цей статус і пов’язані з європейськими контрагентами в рамках виробничої кооперації. Хотілося б бачити додаткову увагу зі спрощення торгівлі для цієї категорії підприємств.

На жаль, Україна по відношенню до ЄС поставляє більше товарів з меншою доданою вартістю – більше сировинних товарів. Але і в цьому випадку є складнощі, які треба вирішувати в рамках тісної взаємодії між державними органами та бізнес-асоціаціями, в тому числі їх об'єднаннями - такими як Координаційна рада з виробничо-логістичних питань.

Мова тапкож йшла про важливі питання експортної діяльності промислових підприємств та вирішення проблемних питань в сфері промислової та торгової логістики. Було поінформовано про створення Ради з виробничо-логістичних питань за ініціативи Асоціації "ЗЕД", UBTA та АсМАП України з метою вирішення виробничих та транспортно-логістичних проблем, з якими стикається український бізнес. На сьогодні до Ради приєдналися УСПП, Асоціація "Укрлегпром" та Асоціація "Високошвидкісні магістралі".

На зустрічі з паном Уруським обговорили питання співробітництва з Радою щодо сприяння вирішенню проблеми забезпечення дозволами на міжнародні перевезення українським автоперевізникам з боку деяких країн ЄС, зокрема, Польщі. Країна суттєво зменшила кількість дозволів для, що надаються українським перевізникам, захищаючи власний ринок послуг перевезень.

То чому ж нам не подбати про власний ринок таких послуг?

На сьогодні проведено аналітичну роботу та розроблено спільний план дій провідних асоціацій з цього питання.

Ми вдячні за увагу пана Міністра та готовність підтримати зусилля Ради задля подолання цієї проблеми.

У разі зацікавленості у вирішенні зазначеного питання - запрошуємо долучатися до членів Координаційної ради з виробничо-логістичних питань.